Kalapuhastaja „Soomusefrees“

Kalapuhastaja „Soomusefrees“ on tõhus vahend tugevasoomuselistelt kaladelt (näit. ahven, haug, latikas, koha jne) soomuste eemaldamiseks. Freesi kasutamisel on mitmeid eeliseid tavapärase kaabitsa või noaga puhastamise ees. Tähtsamad nendest on soomuste eemaldamise lihtsuskiirus ja puhastuskoha puhtuse säilimine. Tulenevalt freesi spiraalsetest lõiketeradest ei lenda eemaldatavad soomused ja kalanaha osakesed mööda ruumi laiali vaid need „transporditakse“ puhastusalusele puhastatava kala kõrvale. Selline lahendus on kindlasti heaks uudiseks kõigile neile, kes peavad puhastuseks kasutatud ruumis laiali lennanud ja pindadele kleepunud kalasoomuste koristamist ebameeldivaks tegevuseks. Kuna kalade puhastamine muutub ka oluliselt kiiremaks, kui käsikaabitsat või nuga kasutades, vähendab see spetsiifiliste ja paljudele ebameeldivate kalalõhnade levikut eluruumides. Frees on valmistatud roostevabast terasest ning tavapärase kasutamise korral tagab teile hõlpsa kalapuhastamise pikkadeks aastateks!

Tutvu Kalapuhastaja demovideoga (käivitamiseks vajuta kala peal asuvat noolega nuppu):

Kasutamine

Soomusefrees sobib kasutamiseks kõikide elektriliselt (nii juhtmega kui akudega) käitatavate trellide ja kruvikeerajatega. Katsetuste tulemusel on selgunud, et parimaid tulemusi saavutatakse siiski kiirusel 700 kuni 1000 pööret minutis. Väiksemate pöörete puhul võib olla raske puhastatavat kala kinni hoida ning trellile tuleb avaldada suuremat survet, suurematel pööretel töötavate vahenditega võib aga esineda eemaldatud soomuste vähest lendumist.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kala puhastamiseks tuleb kala asetada tasapinnale ning ühe käega kala kinni hoides, alustada freesiga „vastu soomuseid“ liigutustega. Soovitav on hoida freesi tera kala suhtes võimalikult tasapinnaliselt. Et freesiga paremini erinevate kalaosadele ligi pääseda, tuleks kala vajadusel käega laual pöörata. Mõlemat pidi pöörleva trelli kasutamisel tuleb jälgida, et frees pöörleks nii, et selle terade lõikeserv liiguks vastu soomuse „avatud“ äärt.

Kasutusjärgne puhastamine

Soomusefreesi puhastatakse tavapäraste toidunõude puhastamiseks kasutatavate vahenditega. Seda võib pesta ka nõudepesumasinas. Pärast puhastusvahenditega freesi pesemist, tuleks see veega puhtaks loputada ning seejärel kuivatada. Viimane on eriti oluline, kui freesi hoiustamiseks kasutatakse kinnist pakendit.

Ohutus

Soomusefreesi kasutamisel tuleb järgida tavapäraseid elektritööriistade ja terariistade ohutusnõudeid. Freesi lõiketerad ei ole küll väga teravad ent pöörlev tera võib siiski vigastada nii kasutajat kui tööpinda. Käte puhastamise lihtsustamiseks soovitame kala puhastamisel kasutada kummikindaid. Tekstiilist kinnaste kasutamine võib kanga pöörleva freesi külge kinnijäämise võimaluse tõttu osutuda kasutajale ohtlikuks.

Telli

HEAD KASUTAMIST JA ISU!